EDOOKIT (info o výuce)

Vážení rodiče,

od září 2018 začínáme zavádět nový centrální informační systém. Vstup přes odkaz i obrázek. Prostředí je poměrně intuitivní. Budete-li potřebovat, nápověda níže v materiálech. Je konec září/začátek října a stále nedorazily přihlašovací údaje, nemáte přihlašovací jméno/heslo/účet? Zkontrolujte spam, dejte nám vědět, příp. se zastavte ve škole, pomůžeme Vám problém vyřešit (skola(at)zshradistko(dot)cz)

VSTUP DO EDOOKITu https://zshradistko.edookit.net/user/login?backlink=yqs9h

Edookit 0 – dopis+zasady+kCemu
Edookit 1 – dopis
Edookit 2 – První zásady
Edookit 3 – K čemu bude sloužit
Edookit 4 – Naše rychlá nápověda pro Vás (OD LÉTA PLATÍ JINÝ ZPŮSOB INSTALACE APLIKACE NEŽ JE V NÁVODU!!! OSTATNÍ VŠAK PLATÍ!!!)  Instalace mobilní aplikace od 201909 (pdf)

Edookit 5 – Zapomenuté heslo
Edookit 6 – Manuál pro rodiče

Jak jde čas, další rychlé nápovědy:

Instalace mobilní aplikace (nový způsob od září 2019): Instalace mobilni aplikace od 201909 (pdf)

Udělte žákovský přístup svému dítěti: Pristup zaka provedeny rodicem (pdf)
Nevidíte v Edookitu dobře učivo (zejména 1. stupeň)? Tydenni ucivo v Edookitu (pdf)

Další  zkušenosti –  Níže uvedený text v pdf (pdf)

Zrušení e-mailových notifikací:  E-mailove notifikace – rodice (pdf) – OD TÉ DOBY JE ROZŠÍŘENA MOŽNOST, CO VŠECHNO VYPNOUT. DOPORUČUJEME VŠAK VYPNOUT VŠE A RADĚJI SE JEDNOU DENNĚ (NEBO ASPOŇ 3x DO TÝDNE) DO EDOOKITU PŘIHLÁSIT. 🙂

 

Vážení rodiče,

jsme přesvědčeni o tom, že komunikace je zejména ve školním prostředí velmi důležitá.
V této době mohou proudit informace velkým počtem kanálů (maily, sms/telefony, sociální sítě, webové stránky atp.).
Snadná dostupnost těchto prostředků pak způsobuje, že jsme každý z nás informacemi doslova zahlcováni. Určitě to znáte sami. Jejich množství pak ale také způsobuje jistou roztříštěnost  a požadavky na jejich údržbu, synchronizaci…
I my ve škole jsme si zvykli s Vámi každý komunikovat nějakým způsobem. Někdy nám to šetří čas, někdy způsobuje zmatení. Někdy to naopak práci přidává, aby měl člověk pocit, že je informace na všech místech, kde k nim má kdokoli přístup.
Snadný způsob komunikace naopak přináší i situace, že často píšeme věci, které bychom při jiné příležitosti mohli sdělit osobně nebo se na to zeptat. ¨
Nedělejme ze sebe i z učitelů ty, kteří stráví celé odpoledne u počítačů odpovídáním na otázky, které mohou vyřešit často přímo s dětmi nebo jejich řešení počká na třídní schůzky atp. Velká část pedagogů přijde denně do styku se 100 až 200 žáky – dokážete si představit, jaké množství různých informací se na ně může za 1 odpoledne navalit.

V následujících dnech Vám do Vaší e-mailové schránky přijdou přihlašovací údaje pro  školní informační systém (Edookit). Údaje lze také získat přes „problémy s přihlášením“ / „zapomenuté heslo“ zadáním e-mailové adresy. Rádi bychom jej používali jako centrální systém, kde bude na jednom místě vše, co se týká školy.
Přihlašovací jméno má u všech stejný princip (jprijmeni). Může se ovšem lišit, pokud došlo ke shodě přihlašovacích jmen  více osob (pak má přihlašovací jméno další „kudrlinky“).

Přečtete si více:

K čemu Edookit slouží, je a bude a co v něm najdete: (pdf)
První zásady při použití systému (pdf)

Manuály: Jak na Edookit – naše rychlá nápověda pro Vás (pdf)
Edookit – manuál přímo od tvůrců Edookitu (pdf)

V Hradištku 5. 10. 2018
Ondřej Hynek,
ředitel školy

Text je inspirován a je v něm citováno od kolegů ze ZŠ Dobřichovice
URL: https://www.zsdobrichovice.cz/elektronicka-zakovska-knizka/

 

DALŠÍ ZKUŠENOSTI

Níže uvedený text v pdf

NÁVOD: E-mailove notifikace – rodice (pdf)

Vážení rodiče,

na základě dosavadních zkušeností s Edookitem.

1) Za školu – na e-mail Vám budou chodit oznámení pouze na výjimečná, důležitá a spěšná sdělení. Počítáme s tím, že většina z Vás Edookit sleduje pravidelně a často, příp. máte aplikaci v mobilu. Chceme tím zamezit velkému množství zpráv, kterými by mohla být zahlcena Vaše schránka.
2) Vy sami máte možnost si upozorňování na e-mail (e-mailové notifikace) zapnout/vypnout ve Vašem profilu (viz návod pdf v příloze, nebo rodičovský manuál)
3) NESDĚLUJTE své přihlašovací údaje dětem, systém pro Vás pak ztrácí smysl. Na třídních schůzkách dořešíme detaily a Vy pak budete moct sami vyžádat pro Vaše děti JEJICH VLASTNÍ účet.
4) Edookit v současné době slouží zejména:
*  k informování o plánovaných školních akcí
*  k možnosti omlouvat absenci Vašich dětí (platí rovnocenně jako ŽK). Dobře provedená omluvenka přes Edookit nepotřebuje být omluvena v ŽK!!!
*  ke sledování probíraného učiva ve třídě (je k dispozici nejpozději do týdne od proběhlé hodiny)
* ke komunikaci s vyučujícími – učitelé jsou v Edookitu prakticky denně. (Nicméně, maily do školy zůstávají i nadále funkční).
* ke sjednocení informačních kanálů napříč a uvnitř školy
* pomocí Edookitu a (školou používaného Googlu) Vám zprostředkujeme i fotky z některých akcí školy a to v kvalitě vhodné příp. i k tisku (první pokusy můžete již očekávat).
5) Známky a hodnocení aktivit probíhá ze strany učitelů zatím zkušebně (a pokud možno motivačně), rozhodující je ŽK, ale zjišťujeme, že známky v Edookitu jsou od některých žáků, rodičů i učitelů očekávané, pokud možno co nejdříve.
6) Podobně je to i s psaním domácích úkolů a plánováním písemek.
7) Do budoucna je maximální snaha, aby AKCE a zprávy byly zadávány tak, aby se Vám zobrazovaly ve Vašem profilu pouze ty, které se Vás týkají.
8) Tento týden bylo do Edookitu provedeno 561 úspěšných rodičovských přihlášení a 177 učitelských přihlášení!
9) Doufám, že celý systém bude ku prospěchu věci.
10) Webové stránky jsou i nadále funkční – formát informací bude hodně mířen na obecné informace o škole a informace pro zájemce „mimo školu“. Bude se zde objevovat aktualizovaný plán akcí přibližně jednou za měsíc.
11) Za dosavadní spolupráci a zpětnou vazbu děkuji.

PS: Tato zpráva se objevuje na webu školy a v Edookitu a bude jeho pomocí rozeslána e-mailem. (Některým z Vás se proto může v e-mailové schránce objevit vícekrát z různých zdrojů!)