AKTIVNÍ ŠKOLA

Vážení rodiče.
Na těchto stránkách budete mít možnost přístupu a použití jednoho či více speciálních projektů, z nichž jeden nese název „Aktivní škola“. U všech projektů se jedná o podobný koncept, kdy škola zaregistruje sebe, své učitele, třídy a žáky do určitého prostředí, které pak mohou všichni společně (a pro rodiče bezplatně) používat.
Postupně se zde objeví odkazy na vstup do prostředí České školní inspekce (ČŠI), v jejímž prostředí proběhlo v minulém školním roce (13/14) testování žáků 4. ročníků, společnosti SCIO, v jejímž rámci proběhlo testování žáků v 5. ročníku, a portálu ProŠkoly.cz, který chceme letos vyzkoušet.
Bližší informace budou k dispozici vždy aktuálně a postupem času, podrobnosti připravíme na jedny z třídních schůzek.
Většinou se jedná o možnost přístupu k testům a aktivitám, které jsou již připraveny, nebo které si může škola či učitel individuálně připravit, možnost vidět výsledky celoplošných testování svého dítěte, příp. možnost použít tato rozhraní pro „volnočasovou“ internetovou zábavu. Pro školu to znamená možnost připravit si pro vyučovací hodiny předem aktivity přístupné rovnou z internetu či použít již připravené a vypracovat je při hodině s žáky, příp. nechat vypracovat i za domácí úkol.
Portál ČŠI je bezplatný, víceméně má být pro všechny, portál SCIO je přístupný vždy jen konkrétním žákům, kteří se ten rok nějakých testování účastní, ProSkoly.cz uhradila paušálně škola a přístup mají všichni žáci.

aktivni_skola-2016-17